sm-swiebodzice-banerek-nowy-2

Nowe domki w StrzegomiuStrzegom

02
Sty
2013
Informacja dotycząca nowej taryfy dla ciepła Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. z/s we Wrocławiu - Osiedle Piastowskie

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach informuje, iż od dnia 1 stycznia 2013 r. zacznie obowiązywać nowa taryfa na ciepło zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 16 listopada 2012r. nr OWR-4210-46/2012/134/XI-A/AŁ. Wprowadzenie nowej taryfy wiąże się ze zmianą cen za moc zamówioną oraz za energię cieplną.

Dla nieruchomości znajdujących na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach nastąpi wzrost cen o blisko 4 %. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach nieustannie podejmuje działania mające na celu optymalizację i ograniczenie kosztów dostaw energii cieplnej m.in. wystąpiono do dostawcy energii cieplnej z wnioskiem o zmniejszenie mocy zamówionej, co spowoduje obniżenie opat stałych za energię cieplną. Działanie takie pozwoli na utrzymanie w 2013 r. zaliczek na poczet dostaw energii cieplnej na poziomie roku 2012, pomimo wprowadzenia przez Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. nowej taryfy dla ciepła.

Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy kosztów zużycia energii cieplnej na poszczególnych nieruchomościach, Spółdzielnia informuje, że w chwili obecnej nie przewiduje podniesienia zaliczek na poczet dostaw energii cieplnej. Należy jednak mieć na uwadze, że oszczędności z tytułu centralnego ogrzewania będą znacznie niższe, aniżeli w ubiegłych sezonach grzewczych.

 

            Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach